Teren wokół „Trójki” bez śmieci!

„Trójka”  przyłączyła się do akcji sprzątania swojego najbliższego otoczenia. Uczniowie  klasy IVb dwukrotnie – 21 i 23 kwietnia spotkali się, aby posprzątać teren wokół szkoły, doliny rzeki Sierpienicy  oraz park przy miejskim rynku.  Ze względu na pandemię zachowano  dystans i środki ostrożności. Pierwszego dnia pogoda zdecydowanie sprzyjała, było ciepło i słonecznie. To   zachęcało wszystkich  do  pracy i wprawiało w dobry humor. Natomiast drugiego dnia,  jak to bywa w kwietniu,  powiało  chłodem i deszczem. Wszyscy  ruszyliśmy w teren. Niestety, napotkaliśmy na swojej drodze spore ilości śmieci. To przerażające, że przecież od wielu lat organizujemy  takie akcje, a wciąż mamy co robić. Kiedy to się zmieni? Kiedy ludzie zmienią na tyle, że nasze akcje staną się bezcelowe?
Na szczęście są też świadomi ludzie, którym dobro  tego świata leży na sercu. To dobrze, że są chętne dzieci, które poświęciły swój wolny czas na zbieranie śmieci. Los środowiska naturalnego w dużym stopniu zależy od ludzi. Powinniśmy odpowiedzialnie i z umiarem korzystać z zasobów przyrody. Mądrze ją chronić, co pozwoli zachować środowisko przyrodnicze w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń. Aby pomóc naszej planecie – Ziemi: oszczędzajmy wodę, ograniczajmy ilość śmieci, segregujmy odpady, oszczędzajmy energię, nie nadużywajmy środków czystości i innych chemikaliów.

Opiekun Szkolnego Koła LOP

Barbara Woźnicka