„Trójka” na Białej Szkole – Murzasichle 2020

Już po raz drugi, w dniach 23-28.02.2020r., uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu na Białą Szkołę. Pojechali na nią, tak jak w ubiegłym roku do przepięknej, malowniczej miejscowości Murzasichle, do pensjonatu „Szarotka”. Opiekę nad dziećmi sprawowało pięcioro nauczycieli naszej szkoły: p. Waldemar Frydrychowicz, p. Anna Makowska, p. Małgorzata Narodzonek, p. Małgorzata Trojanowska, p. Monika Wojciechowska. Głównym celem wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach, profilaktyka uzależnień, aktywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie kultury góralskiej, podziwianie górskiego krajobrazu oraz zdobywanie wiedzy przyrodniczej.

Przed wyruszeniem na stok uczniowie zostali zapoznani z „ Kodeksem Narciarza”.

Część uczestników pod okiem instruktorów narciarstwa stawiała pierwsze kroki na nartach. Jednak bardzo szybko dołączyli oni do pozostałych, aby wspólnie doskonalić technikę jazdy. Swoją narciarską przygodę rozpoczęli na stoku „Hajduk”, aby kontynuować ją drugiego dnia na stoku „Murzasichle Ski”.

Szybkie postępy młodych  narciarzy pozwoliły na wyprawę trzeciego i czwartego dnia na trudniejsze stoki narciarskie  – „Małe Ciche”. Sympatycy białego szaleństwa mogli korzystać z dłuższych i trudniejszych tras, na które wjeżdżali kolejką krzesełkową.

Trzeciego dnia, po obiedzie, wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy polskich Tatr – do Zakopanego, gdzie spacerowaliśmy po Krupówkach. Uczniowie mieli możliwość zakupienia upominków oraz spróbowania lokalnych specjałów.

Czwartego dnia, po białym szaleństwie młodzi narciarze regenerowali siły w Białczańskiej „Termie Bania”, gdzie spędzili relaksujące  popołudnie podziwiając Tatry.

Poza zabawą był również czas na naukę. Każdy dzień kończył się zajęciami profilaktycznymi z zakresu: asertywności, profilaktyki uzależnień, programu Cartoon Network („Bądź kumplem – nie dokuczaj!”), przemocy fizycznej i psychicznej. Podsumowaniem wszystkich zajęć był konkurs plastyczny – każda grupa wykonała plakat i omawiała na forum jego treści.

Przebywający na Białej Szkole uczniowie i opiekunowie poprzez wspólną naukę, zabawę, wspólne odkrywanie i pokonywanie trudności stali się jedną wielką drużyną.

Nasza przygoda z tatrzańskimi stokami szybko dobiegła końca. Zadowoleni i bezpieczni wróciliśmy do domu. Dzięki świetnej atmosferze tygodniowy wyjazd minął nam wszystkim jak jedna chwila. Przywieźliśmy ze sobą wiele miłych wspomnień, bagaż nowych doświadczeń, setki zdjęć. Mamy nadzieję, że za rok będziemy kontynuować białe szaleństwo……