Trójka z pomocą dla 3-letniego Marcela

W czwartek  22 października 2018 roku  działający w szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu Szkolny Klub Wolontariatu podsumował zbiórkę charytatywną pod hasłem „Trójka z pomocą dla 3-letniego Marcela”. O zorganizowanie i przeprowadzenie akcji  zwrócił się do nas Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych pan Wojciech Rychter. Honorowy patronat nad tym  przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sierpca  pan Jarosław Perzyński. Celem naszej akcji było przekazanie środków na cykliczne leczenie i stałą rehabilitację Marcela. Do współpracy  zaprosiliśmy zaprzyjaźnione placówki oświatowe, działające na terenie miasta i powiatu sierpeckiego. Włączenie się wielu placówek w tę zbiórkę znacznie wspomoże leczenie i lepsze funkcjonowanie dziecka wśród rówieśników. Akcja polegała na zbiórce pomiędzy,  które zostały wpłacone na konto  Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na życie”. W naszej szkole łącznie zebrano   3.161.50 gr. W akcję włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystkim darczyńcom, ludziom wielkiego serca serdecznie dziękujemy.