„Trójkowa” Rodzinka Świetliczaków – to My!

10 listopada naszej świetlicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Dzieci z klas pierwszych wzięły udział w uroczystości, podczas której dołączyły do wesołej rodzinki  świetlicowej. Wykazały się niezwykłą wiedzą i sprytem pokonując krok po kroku pięć prób.

„Próba  Smerfa Łasucha” – dzieci pokazały prawdziwy uśmiech, od ucha do ucha, po zjedzeniu kawałka cytryny.

„Próba Robin Hooda” – próba sprytu – dzieci wykazały się sprytem w rzutach woreczkami do obręczy.

„Próba Kopciuszka” – próba sprawności manualnej – doskonaliła spryt  w segregowaniu klocków.

„Próba Bajkowe Pary” – przekonała nas, że pierwszaki znają litery i potrafią czytać tytuły bajek.

„Próba Czarodziejskiego Jabłka” – udowodniła, że pantomima nie jest dzieciakom obca. Mimiką i gestem dzieci naśladowały wygląd i zachowanie postaci z bajek i filmów.

Okazało się, że świetliczaki nie miały żadnych problemów z pokonaniem wszystkich prób.

Po wysiłku fizycznym i psychicznym złożyły uroczyste przyrzeczenie i zapewniły, że znają zasady zachowania się w świetlicy.

Na koniec otrzymały dyplomy i zaszczytny tytuł „Super Świetliczaka”. Taka okazja nie mogła odbyć się bez słodkiej niespodzianki. Było super!