Program „B&N”

logo właściwe

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu przystąpiła w roku szkolnym 2015/2016 do programu „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Jest to program profilaktyczny realizowany w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. Program „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” stanowi zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych, realizowany poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
     Realizacja działań profilaktyczno – edukacyjnych ma zatem na celu podniesienie poziomu edukacji i kultury użytkowników dróg, znajomości bezpiecznego korzystania z dróg oraz szacunku dla własnego i cudzego życia.

Działania szkoły zaplanowane na rok szkolny 2015/2016 to:
1. Propagowanie mody na używanie elementów odblaskowych wśród uczniów naszej szkoły.
2. Zachęcanie uczniów do odzyskiwania i ponownego wykorzystania elementów odblaskowych.
3. Promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
4. Przedsięwzięcia o charakterze profilaktycznym w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
5. Organizowanie konkursów plastycznych związanych z tematyką w/w programu.
6. Zorganizowanie dla społeczności szkolnej „Dnia Bezpieczeństwa”.

Tu znajdziesz plik pdf  zawierający logo programu „B&N”