W dniach 29 września – 3 października odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej”. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pokazaliśmy, jak ważne jest dla nas tworzenie atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji oraz budowanie relacji opartych na wzajemnym szacunku. Minister Edukacji Barbara Nowacka podkreśliła, że „tworzenie w szkołach atmosfery bezpieczeństwa i szacunku jest priorytetem, a nikt nie powinien godzić się na przemoc i wykluczenie”.
Ważną rolę przypisuje się rodzicom, którzy poprzez codzienne rozmowy, modelowanie postaw i reagowanie na wszelkie niepokojące sytuacje uczą dzieci, jak radzić sobie z emocjami i budować zdrowe relacje z innymi ludźmi. Dbanie o więzi rodzinne ma duże znaczenie dla zdrowia psychicznego i emocjonalnego każdego człowieka.
3 października społeczność naszej szkoły (uczniowie i nauczyciele) zamanifestowała swoim białym strojem życzliwą, spokojną i przyjazną atmosferę. Taką atmosferę chcemy w naszej szkole każdego dnia. Aby tak było, każdego dnia trzeba być uprzejmym i życzliwym oraz okazywać szacunek drugiemu człowiekowi.
Ważne jest, aby każdy uczeń wiedział, że nie może godzić się na ośmieszanie, wykluczanie czy przemoc, a po pomoc można sięgać bez wstydu i strachu.



















































