Uczennica naszej szkoły laureatką konkursu przedmiotowego Leoniada 2021/2022

W dniu 20 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podsumowaniu Leoniady 2021/2022 organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu. Laureatką 3-go miejsca konkursu biologiczno-chemicznego została uczennica klasy 8d Emilia Urbańska.

Ósmoklasistka przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Anny Kopycińskiej oraz nauczyciela chemii p. Moniki Adamkowskiej-Oszal.

Konkurs biologiczno-chemiczny „Biochemik Roku” umieszczony jest w wykazie zawodów wiedzy na rok 2022 opublikowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Tym samym nasza laureatka uzyskuje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

W ww. konkursie biologiczno-chemicznym „Biochemik Roku” szkołę reprezentowali także uczniowie klasy 8d – Anita Ulicka i Bartłomiej Kosiorek oraz klasy 8c – Antoni Keków i Kacper Marlęga.

Natomiast w konkursie matematyczno-fizycznym „MATEMATYKA I FIZYKA – od abstrakcji do rzeczywistości” – uczeń klasy 8b Adam Meller oraz uczniowie klasy 8d: Emilia Urbańska i Bartłomiej Kosiorek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów,

nauczyciele biologii, chemii, fizyki i matematyki