Uczniowie klas VIIa i VIa na lekcji w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Koniec roku szkolnego to czas, w którym uczniowie są już zmęczeni całorocznym wysiłkiem intelektualnym, dlatego warto im ten czas uatrakcyjniać. Temu celowi służyły interesujące zajęcia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sierpcu, na którą udali się 13 i 14 czerwca 2018r. uczniowie klas VIIa i VIa pod opieką nauczyciela polonisty p. Małgorzaty Tyburskiej. Prowadząca p. Iwona Woźnicka zapoznała młodzież z księgozbiorem placówki oraz sposobami wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru podręcznego. Uczniowie przeszukiwali też zasoby, korzystając z katalogu online.

W dalszej części zajęć wszyscy mieli możliwość podziwiania wystawy pt. „Pasja tworzenia”, złożyły się na nią różne prace wykonane przez seniorów z Domu Opieki w Szczutowie oraz dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Uczniom bardzo podobały się bajecznie kolorowe witraże, obrazy na szkle malowane oraz obrazy misternie haftowane techniką krzyżykową.