Uczniowie klasy 6c i 6d na wycieczce w Warszawie

6 października, w piękny słoneczny dzień, uczniowie klasy 6c i 6d wspólnie z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Powsinie, czyli relaksujący spacer wśród kwitnących rododendronów i magnolii. Na środku ogrodu znajduje się szklarnia, w której można podziwiać rośliny klimatu ciepłego m.in. cytrusy i kaktusy. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Można tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Uczniowie sprawdzali możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje, a setki eksponatów pomogły im zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem.