Uczniowie klasy Vb na wystawie fotograficznej w CKiSZ

31 marca 2016r. uczniowie klasy Vb pod opieką p. Małgorzaty Tyburskiej wybrali się na wystawę fotograficzną zorganizowaną przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca. Nosi ona tytuł „Sierpc w okresie II wojny światowej w fotografii”.

Pan Michał Weber zapoznał dzieci z najważniejszymi faktami historycznymi dotyczącymi życia mieszkańców naszego miasta w tych niezwykle trudnych, wojennych czasach.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali poszczególne zdjęcia oraz uważnie słuchali objaśnień prowadzącego. Była to na pewno niezwykła lekcja historii i lokalnego patriotyzmu.