Uczniowie klasy Vb w Powiatowej Bibliotece Publicznej

21 października 2015r. uczniowie klasy Vb odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną. W tym niezwykłym miejscu wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat historii książki, zapoznawali się z rodzajami katalogów oraz sposobami zamawiania wybranych pozycji.

Prowadząca zajęcia pani Iwona Woźnicka szybko nawiązała kontakt z dziećmi i w bardzo przystępny i interesujący sposób przekazała im niezbędne informacje, a następnie uczniowie przystąpili do konkretnych działań. Podzielili się na 4 zespoły i przy nowoczesnych stanowiskach komputerowych składali zamówienia na wybrane przez siebie pozycje. Było przy tym dużo zabawy i śmiesznych pomyłek. Niektórzy uczestnicy od razu w czytelni zapoznawali się z nowościami w księgozbiorze. Dziewczynki wybierały powieści Małgorzaty Musierowicz, a chłopcom podobały się np. ”Igrzyska śmierci”

Zajęcia w bibliotece zorganizowano w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Spotkania z kulturą”. Tematyka lekcji bibliotecznej doskonale wkomponowuje się w tegoroczny priorytet MKU – wdrażanie do czytelnictwa.

Cele zostały zrealizowane, na dodatek dzieci obiecały, iż szybko wrócą do biblioteki z rodzicami, aby wypożyczyć upatrzone pozycje książkowe.