Uczniowie klasy VIa i VI b na wycieczce w Płocku!

wycieczka-123

Uczniowie klasy VIa i VIb pod opieką nauczycielek p. Małgorzaty Tyburskiej, p. Ewy Rycharskiej , p. Doroty Ossowskiej  wzięli udział  w interesującej wycieczce szkolnej do Płocka. W ramach odkrywania pięknych miejsc w najbliższej okolicy – uczestnicy odkrywali uroki miasta podczas spaceru po Starym Rynku i ulicy Tumskiej, podziwiali fontanny i rzeźbę Miry Zimińskiej- Sygietyńskiej – słynnej płocczanki.

Jako główną atrakcję zaplanowano warsztaty w Muzeum Mazowieckiem pod znaczącym tytułem „Muzealne podchody”. Poprzez samodzielne poszukiwania szóstoklasiści poznawali niezwykłe eksponaty wystawy „X wieków Płocka”, która zajmuje aż trzy kondygnacje. Łatwo nie było, ale dzieciom udało się zlokalizować tajemniczy gabinet, kosę kosynierów, mundury z różnych epok, mennicę i inne. Dodatkowe objaśnienia pani przewodnik także zainteresowały uczniów, chętnie wykonywali wszystkie polecenia, słuchali wskazówek oraz zadawali dociekliwe pytania dodatkowe.

Najbardziej pasjonujące okazały się jednak poszukiwania skarbu dyrektora muzeum.

Po przeżyciach w tak poważnym miejscu, przyszedł czas na integrację zespołów klasowych  na kręgielni oraz posiłek w towarzystwie rówieśników.

Na zakończenie  uczniowie mogli obejrzeć film „ Sekretne życie zwierząt domowych”, który wielokrotnie wzbudzał wśród widzów salwy śmiechu. W takich radosnych nastrojach wszyscy szczęśliwie wrócili do Sierpca.