Udział ,,Trójki” w 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

,,To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą

w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym,

co nadaje znaczenie Twojemu życiu.”

Dzień 15 stycznia był niezwykły dla społeczności ,,Trójki”. Uczennice kl. VIa Oliwia zakrzewska oraz Kinga Wasilewska wzięły udział w 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć robiły to po raz pierwszy, efekty były wspaniałe. Nasze puszki zapełnione były monetami i banknotami o całkiem sporych nominałach. Ale ważniejsze od tego było niesamowite uczucie uczestnictwa we akcji mającej na celu pomoc innym.W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Mimo porannego mrozu naszym uczennicom nie schodził uśmiech z twarzy i ciepłe słowa podziękowania hojnym mieszkańcom miasta.

W niedzielę od godziny 9.00 pod opieką p. Edyty Paciuszkiewicz oraz wspaniałych mam dziewczynek, które nas wspierały, Oliwia i Kinga pomagały w zbiórce funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W piątek spotkaliśmy się na specjalnie zorganizowanym szkoleniu poświęconym tej akcji.

Podczas 25. finału WOŚP wystąpili nasi uczniowie ze szkolnego koła teatralno – recytatorskiego ,,Figielek”, którzy przygotowali piękny część artystyczną nawiązujący do celu WOŚP – pomocy drugiemu człowiekowi, pod kierunkiem p. Joanny Guzowskiej, p. Elżbiety Szczepańskiej i p. Małgorzaty Puszcz.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję WOŚP. zbierali pieniądze i piekli babeczki.

Kwotę 564 zł. przekazaliśmy do naszej wspólnej, trójkowej skarbonki.