Uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia Szkolnego Kursu Pierwszej Pomocy

 

Dnia 21 czerwca 2022r., w pięknych okolicznościach przyrody jeziora Urszulewskiego, ratownik WOPR Płock pan Przemysław Burzyński wraz z towarzyszącymi mu ratownikami wręczył certyfikaty ukończenia Szkolnego Kursu Pierwszej Pomocy 42 uczestnikom kursu z klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Moment wręczenia certyfikatów był momentem kulminacyjnym kilkugodzinnego pobytu nad jeziorem. W trakcie pobytu uczniowie przeszli szkolenie udzielania pierwszej pomocy w sytuacji tonięcia osób kąpiących się w jeziorze.

Przemysław Burzyński, ratownik WOPR omówił też bezpieczne zachowania nad jeziorem i w trakcie kąpieli. Z pomocą ratowników uczestnicy kursu ćwiczyli resuscytację u topielca.

Pobyt nad jeziorem połączony był z zawodami w rzucaniu rzutką do celu ale największą atrakcją zabawy nad jeziorem okazała się przejażdżka łódką po jeziorze. Taką niespodziankę przygotowali dla młodzieży ratownicy WOPR Płock. W międzyczasie młodzież posilała się kiełbaskami z grilla serwowanymi przez pana Janusza Jezierskiego a sponsorowanymi przez Masarnię Bieżuń. Sam przejazd ufundowała dyrekcja szkoły. Wycieczka była nagrodą dla kursantów za dobrze zadany egzamin. Dopisała też pogoda i humory. Po rozdaniu dyplomów zadowolona grupa kursantów wróciła bezpiecznie do szkoły.

Organizatorem wyjazdu i opiekunem kursantów była pani Krystyna Witkowska z pomocą pana Janusza Jezierskiego i Jarosława Kineckiego.

 

facebook