Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 klas ósmych

Z inicjatywy uczniów i rodziców klasy VIII a, 25 czerwca,  w dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 po raz pierwszy w historii ,,Trójki’’  posadzono ,,Drzewo Pamięci’’, aby pozostawić trwały ślad swojego pobytu i nauki w murach tej szkoły. Obok drzewa została zakopana ,,Kapsuła Czasu’’, która zawierała: zdjęcie klasy VIII a, zdjęcie rady pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi, list uczniów – ich wspomnienia oraz list wychowawcy – słowo do absolwentów. Ponadto w Kapsule umieszczono aktualne wydanie ,,Kuriera Sierpeckiego’’. Ku pamięci potomnych obok drzewa wmurowano pamiątkową tabliczkę. Uczniowie klasy VIII a wyrazili chęć  spotkania się w tym samym miejscu za 20 lat, aby wspomnienia odżyły.

O godzinie 13.00 odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkoły z zachowaniem środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa.  Pani dyrektor Ewa Rycharska powitała zaproszonych gości w osobach pana Piotra Nowakowskiego – zastępcy Burmistrza Miasta Sierpca oraz pana Marka Zdrojewskiego – Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury. Tego dnia najważniejsi byli uczniowie klas ósmych. Na początku nastąpiło złożenie ślubowania absolwentów szkoły, następnie przekazano sztandar szkoły uczniom klas siódmych. Pani dyrektor Ewa Rycharska podsumowała osiągnięcia uczniów. Wręczono nagrody i dyplomy. Szczególne wyrazy wdzięczności i podziękowań za współpracę skierowano do Rodziców i na ręce młodzieży złożono dyplomy uznania. Miłym akcentem uroczystości było obdarowanie wszystkich nauczycieli przez przedstawicieli Urzędu Miasta Sierpca pięknymi różami oraz wspólna, pamiątkowa fotografia.