UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS VI

W czwartek, 23 czerwca, żegnali się ze szkołą najstarsi i najmłodsi uczniowie-absolwenci i dzieci klas ,,0’’. Jak co roku najbardziej uroczysty charakter miało pożegnanie szóstoklasistów. Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta  Sierpc p. Jarosław Perzyński oraz inni zaproszeni goście. Odśpiewano hymn państwowy i Pieśń Szkoły. Były przemówienia, podsumowania, wzruszające podziękowania i życzenia dla uczniów, którzy opuszczają mury naszej szkoły. Podniosłym momentem było przekazanie sztandaru szkoły piątoklasistom.

Pani dyrektor Jolanta Chyżyńska powitała wszystkich i w ciepłych słowach zwróciła się do absolwentów. Wspominała różne chwile, które przyszło im wspólnie przeżyć przez sześć lat. Skierowała również do nich prośbę, aby o swojej pierwszej szkole – ,,Trójce’’ zawsze mówili z dumą i honorem. Następnie p. dyrektor Ewa Rycharska dokonała charakterystyki naszych szóstoklasistów. Wymieniła ich osiągnięcia i sukcesy naukowe, sportowe oraz artystyczne. Wręczono uczniom nagrody, wyróżnienia, nominacje i statuetki ,,Viktorii’’. Wielu wzruszeń dostarczyły prezentacje klas szóstych przygotowane przez samych uczniów. Ich motywem przewodnim były słowa piosenki ,,To już jest koniec, możemy iść’’. Szóstoklasiści pamiętali o podziękowaniach dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, a jutro…

,,Jutro popłyniemy daleko,

jeszcze dalej niż te obłoki.

Pokłonimy się nowym brzegom,

Odkryjemy nowe zatoki’’.