Uroczystość pasowania na czytelnika uczniów kl. I i II

        27.01.2021r. rozpoczęły się w naszej bibliotece uroczystości związane z pasowaniem uczniów kl. I i II na czytelnika biblioteki szkolnej. To wyjątkowy dzień dla dzieci, ponieważ stają się wówczas pełnoprawnymi członkami biblioteki i mogą wypożyczać książki według własnych upodobań i potrzeb. Pasowanie przebiegło zgodnie z harmonogramem, czyli każda klasa I i II miały tę możliwość oddzielnie, z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego w związku z pandemią. Właśnie dlatego uczniowie kl. II zostali pasowani dopiero teraz, gdyż zaplanowane uroczystości (na marzec 2020r.) zostały przerwane w związku z sytuacją pandemii w kraju.

      Na uroczystości pasowania, oprócz najważniejszych osób – naszych czytelników, uczniów kl. I i II, obecni byli wychowawcy. Uroczystego pasowania dokonała pani wicedyrektor – Jolanta Chyżyńska, a pomagały jej panie pracujące w bibliotece – pani Joanna Guzowska i pani Małgorzata Trojanowska.

      Po krótkim powitaniu i rozmowie o książkach dzieci złożyły uroczyste ślubowanie:

                                   „My uczniowie I / II klasy
                                   Tobie książko, przyrzekamy!
                                   Że szanować Cię będziemy,
                                   Krzywdy zrobić Ci nie damy…”.

Następnie każdy uczeń został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej. Otrzymał pamiątkowy znaczek oraz list do Rodziców – dotyczący czytelnictwa.

Później dzieci wypowiadały się, jak należy szanować książki, dbać o nie i obiecały spełniać prośby książki:

                        „Nie jedzcie podczas czytania, bo nas poplamicie!
                        Nie rysujcie po naszych kartkach!
                        Przy czytaniu używajcie zakładek!”

Wreszcie nadszedł upragniony i wyczekiwany przez dzieci moment wypożyczania książek. Każde dziecko wybrało książkę, która została wypożyczona, a także otrzymało drobny upominek – piękną, kolorową zakładkę wykonaną przez panią Martę Gajdkowską.

Dzieciom bardzo podobała się pierwsza prawdziwa wizyta w bibliotece (uczniowie kl. I), a drugoklasiści też w końcu doczekali się samodzielnego wypożyczania książek.

Odtąd nasza biblioteka poszerzyła grono czytelników, z czego bardzo się cieszymy. Dzieciom życzymy niezapomnianych wrażeń podczas lektury książek. Zapraszamy do krainy bajek, opowieści, przygód. Życzymy miłego czytania i wędrowania z bohaterami różnych książek.

Uroczystość przygotowały:

pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska

pani Joanna Guzowska

pani Małgorzata Trojanowska

facebook

Warning: Undefined array key "cookies_accepted" in /home/users/sp3-2023/public_html/wp-content/themes/sp/footer.php on line 103