Uroczystość Pasowania na Czytelnika

1 marca odbyło się w naszej szkole tradycyjne Pasowanie na Czytelnika dla uczniów klas I.

Członkowie koła teatralno – recytatorskiego ,,Figielek” przygotowali krótki program artystyczny zachęcający pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki. Pierwszaki będą po raz pierwszy wypożyczały książki.

Królowa i Książka prezentowały pierwszaczkom krótkie teksty, w których zapraszały do podróży w świat książek:

,,Kiedy ci smutno będzie,

kiedyś samotny i chory

bez przyjaciela – ja z tobą pójdę wszędzie”.

Występujący uczniowie przekonywali dzieci z klas I, że warto czytać książki, bo one wprowadzają w szeroki świat.

W krótkim programie znalazła się też prezentacja, która przedstawiała zalety książek oraz udzielała rad, jak należy dbać o książki.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie:

,,Obiecuję uroczyście

być twoim wiernym czytelnikiem,

szanować Cię i poznawać

Twoje tajemnice”.

Tak przygotowane dzieci będą mogły wypożyczać książki w naszej szkolnej bibliotece.