Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła,
to polski dom, polska szkoła.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która przypominała historię Polski sprzed 103 lat. Uczniowie klas Vc i IVb recytowali wiersze, a szkolny chór śpiewał pieśni patriotyczne, które pomagały nam zrozumieć, czym jest patriotyzm, duma z przynależności do polskiego narodu, szacunek wobec żołnierzy walczących o naszą wolność. Przekazywane treści odpowiadały również na niełatwe pytanie, co znaczy być patriotą dla młodego pokolenia. Wspólnie zaśpiewana pieśń ,,Przybyli ułani’’ wprawiła wszystkich  w nastrój radosnego świętowania 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Filmy: