VII Powiatowy Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH”

Dnia 15 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się VII edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH”. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego p. Elżbietę Kamińską, p. Anetę Kowalską i p. Elżbietę Szczepańską. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z 3 szkół powiatu sierpeckiego. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach.

Kategoria I : klasy I-III, w której udział wzięło  9 uczestników prezentujących jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce –  Koprowicz Julia Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym

II  miejsce – Lewińska Oliwia Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym

III miejsce – Zuzanna Kozłowska Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu.

W kategorii II : klasy IV-VI udział wzięło 5 recytatorów prezentujących jeden utwór poetycki oraz fragment prozy w języku angielskim.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce – Nadia Chochlińska Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
II miejsce – Zuzanna Łobińska Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
III miejsce – Tyska Justyna Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Osieku.

Recytatorów oceniało jury w składzie:

Jolanta Chyżyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

Elżbieta Kamińska – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

Maria Marciniak – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Zawidzu Kościelnym

Mariola Kowalska – nauczyciel języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osieku.

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej i  serdecznej atmosferze.  Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych, jak  i językowych. Po każdej prezentacji uczestnicy nagradzali recytatorów brawami.

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy,  nagrody książkowe oraz drobne upominki, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród uczestnicy wrócili do swoich szkół.