VII SIERPECKI DZIEŃ WOLONTARIATU 2018

Dnia 05.12.2018 roku o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość podsumowująca działalność Wolontariatu za miniony rok, którą honorowym patronatem objął Starosta Sierpecki. W imprezie, odbywającej się w naszym mieście po raz siódmy, uczestniczyli  wolontariusze z zaprzyjaźnionych placówek z miasta Sierpc i  powiatu sierpeckiego. Wolontariusze z ZS Nr 1 w prezentacji multimedialnej przedstawili przedsięwzięcia z jakimi zmierzyli się wolontariusze w minionym roku. Następnie odbyło się podsumowanie przez panią Ewę Rycharską  – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu  ostatniej akcji charytatywnej pod hasłem „Trójka z pomocą dla 3-letniego  Marcela”.  Zorganizował  ją wolontariat działający w  Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu  oraz cała społeczność szkolna, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę. Honorowy patronat nad  tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński, za co serdecznie dziękujemy. Akcja przeszła oczekiwania organizatorów, bo udało się zebrać 11 485,51 zł. Do współpracy  zaprosiliśmy zaprzyjaźnione placówki oświatowe działające na terenie miasta i powiatu sierpeckiego.  Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy. Swoją wdzięczność przekazała również mama Marcelka, która z ogromnym wzruszeniem podziękowała za pomoc jej choremu synkowi. Przedstawicielom placówek oświatowych zostały wręczone podziękowania za udział w tej akcji. Również nasza szkoła otrzymała podziękowanie za przeprowadzoną akcję charytatywną  z rąk pana Starosty – Mariusza Turalskiego oraz Wicestarosty pana  Jarosława Ocickiego. Koordynatorem  akcji była pani Edyta Paciuszkiewicz. Kapituła  konkursowa za wybitną działalność charytatywną na rzecz potrzebujących Miasta i Powiatu Sierpeckiego postanowiła nagrodzić wolontariuszy. Tytuł „Super Wolontariusz”  w naszej szkole za wybitne działania wolontariackie otrzymała  uczennica klasy VII b, Kinga Skowrońska. Każdy nagrodzony wolontariusz otrzymał gratulacje oraz dyplom  i koszulkę. Nie zapomniano również o opiekunach szkolnych kół wolontariackich, którzy otrzymali podziękowania za zaangażowanie na rzecz wolontariatu.

W czasie uroczystości odbył się  również  kiermasz kartek  bożonarodzeniowych, które wzięły udział w konkursie „Kartka bożonarodzeniowa z duszą‘’ organizowanym przez OPP w Sierpcu oraz świątecznych  bombek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Woźnickiej. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Filipka- chłopca, który także potrzebuje naszej pomocy.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękujemy całej wspaniałej drużynie Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks .Jana Twardowskiego w Sierpcu za ogromną  pomoc, dobre słowo i wsparcie wszystkich akcji charytatywnych.