WARSZTATY CHEMICZNE

W dniu 12 stycznia 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe i pokazy doświadczeń chemicznych. Zajęcia prowadzili naukowcy z Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu.

Pierwszą częścią  dwugodzinnych warsztatów były doświadczenia w małej skali, które uczniowie klas 6 i 7 wykonywali samodzielnie pod nadzorem opiekunów, zapisywali obserwacje i wnioski na kartach pracy.

Druga część dnia była niesamowitym pokazem. Były ognie, wybuchy, dymy….czyli efektowne doświadczenia w dużej skali wykonane przy współudziale uczniowskiej publiczności. Ta część była niezwykle widowiskowa. Pokazała, że chemia jest fantastycznie zjawiskowa i pełna niespodzianek.