Warsztaty ekologiczne w Bibliotece

24 listopada 2021r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Dbamy o nasze lasy”.  Uczestniczyli w nich uczniowie z klasy IVa, a prowadziła je p. Małgorzata Włoczkowska, która przyjechała z Nadleśnictwa Płock.

Głównym celem warsztatów było pogłębianie świadomości ekologicznej, kształtowanie przyjaznych postaw i zachowań w stosunku do środowiska naturalnego.

Uczniowie mieli okazję poznać walory przyrodnicze lasów z naszego terenu. Dowiedzieli się, jak wygląda stan polskich lasów oraz tego, że w Polsce ze względu na dominację drzewostanów iglastych są one wyjątkowo zagrożone przez szkodniki i ogień. Pani Małgorzata podkreślała, ze zanim ktoś wybierze się na leśną wędrówkę ( szczególnie latem), powinien sprawdź, czy jego obecność nie będzie stanowiła zagrożenia dla lasu. Przypomniała, żebyśmy wszyscy pamiętali, że w lesie jesteśmy gośćmi i powinniśmy dostosować się do zasad tam panujących. Podpowiadała, jak dbać o nasze lasy będące wspólnym dobrem zwierząt i ludzi.

Uczniowie z klasy IVa udowodnili, że temat ekologii jest im bardzo bliski.