Warsztaty filmowe – Animacja poklatkowa

14 listopada 2022 r. piętnaścioro uczniów z klasy 5b uczestniczyło w warsztatach filmowych  z animacji poklatkowej, które prowadziła pani Magdalena Bryll – absolwentka kierunku Animacja na Łódzkiej Filmówce. Podczas spotkania uczniowie poznawali historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, tradycyjną technikę animacji wycinankowej  oraz własnoręcznie wykonywali scenografię i bohaterów.  Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, były to nowe doświadczenia, które pozwoliły zrozumieć, jak powstają filmy animowane i jak wiele pracy potrzeba aby były ciekawe, zabawne i przyciągały uwagę widza.

Z wykonanych prac powstanie filmik animacyjny promujący Miejską Bibliotekę Publiczną w Sierpcu.