WARSZTATY KODOWANIA w Języku SCRATCH z wykorzystaniem ROBOTÓW FINCH

W dniu 21.10.2015 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły się WARSZTATY KODOWANIA W JĘZYKU SCRATCH Z WYKORZYSTANIEM ROBOTÓW FINCH prowadzone przez młodą profesjonalistkę, entuzjastkę kodowania VAN ANH DAM. Wzięło w nich udział dziewięcioro uczniów z naszej szkoły. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiej akcji „Link Do Przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Podczas warsztatów uczniowie wyjaśnili z czym kojarzy im się kodowanie, układali komputerowe puzzle z instrukcjami, uczyli roboty wykonywania poleceń, rozegrali wyścig samodzielnie zakodowanymi robotami.