Warsztaty – „Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”

Siódmego i ósmego grudnia 2017 r. uczniowie klasy VIa i VIIb pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Małgorzaty Tyburskiej wzięli udział w warsztatach na temat „Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”. To niezwykłe spotkanie z dorobkiem artysty zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Prowadząca warsztaty przedstawiła uczniom najważniejsze fakty z życia Stanisława Wyspiańskiego. Podkreśliła mnogość talentów sławnego Polaka, który zasłynął jako malarz, dramatopisarz, ilustrator, a nawet projektant mebli. Nie obyło się bez ciekawostek,  np. okoliczności rozkołysania dzwonu „Zygmunta”. Słuchacze mogli też podziwiać pięknie wyeksponowane reprodukcje obrazów malarza oraz różne wydania najpopularniejszego dramatu „Wesele”. W dalszej kolejności dzieci w zespołach dwu – i czteroosobowych układały puzzle – przedstawiające obrazy Wyspiańskiego.

Po zakończeniu warsztatów szósto – i siódmoklasiści udali się na II piętro, aby podziwiać artystyczne fotografie wykonane przez Katarzynę Ronowicz- absolwentkę naszej szkoły.

Różnorodne  atrakcje w bibliotece bardzo się wszystkim podobały.