Witamy w kosmicznej „Trójce” – Dzień Otwarty w naszej szkole

10 lutego do naszej szkoły przybyli niezwykli goście: najmłodsi kandydaci na uczniów Trójki, ich rodzice oraz dziadkowie. Dzień Otwarty szkoły rozpoczął się od powitania maluchów Paszportami Przedszkolaka lub Ucznia oraz spotkaniem z ulubieńcami baśniowych historii  – Papą Smerfem i potężnym dinozaurem Dyziem.

Zanim przyszli uczniowie zwiedzili szkołę, w sali gimnastycznej ciepło powitała ich p. Dyrektor Dorota Ossowska. Słowa powitania skierowała również do zaproszonych gości: Jarosława Perzyńskiego – Burmistrza Miasta Sierpca; przewodniczących Rady Miasta: p. Zbigniewa Długokęckiego, p. Waldemara Frydrychowicza i p. Dariusza Malanowskiego oraz p. Marka Zdrojewskiego – Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury; radnych: p. Joanny Szewczykowskiej, p. Krzysztofa Kasperskiego, p. Krzysztofa Rudowskiego, p. Dariusza Skrzyńskiego; przewodniczących sierpeckich Zarządów Osiedli: p. Marii Olejniczak, p. Joanny Frej, p. Tomasza Kowalskiego; przewodniczących nauczycielskich związków zawodowych: p. Józefa Mroza, p. Piotra Podlaskiego; przedstawicieli sierpeckich mediów – p. Anny Matuszewskiej; dyrekcji szkoły: p. Jolanty Chyżyńskej i p. Anny Prątnickiej oraz nauczycieli i pracowników niepedagogicznych placówki.

Pani Dyrektor Dorota Ossowska przedstawiła ofertę edukacyjną Trójki. Podkreśliła, że jest to szkoła przyjazna dzieciom, bezpieczna, bardzo dobrze wyposażona i nowatorska (realizacja innowacji pedagogicznych : taniec nowoczesny, matematyka, język angielski oraz innowacje w oddziałach przedszkolnych), zapewniająca szeroką opiekę psychologiczno – pedagogiczną, świetlicową oraz  medyczną.  Następnie p. Dyrektor Jolanta Chyżyńska zapoznała rodziców z  zasadami rekrutacji, przypomniała o koniecznych dokumentach i ważnych terminach. Przewodnicząca zespołu edukacji wczesnoszkolnej p. Bogumiła Rzeszotarska  przedstawiła porządek Dnia Otwartego i zaprosiła do udziału we wspólnej zabawie i atrakcjach, jakie przygotowano z myślą o najmłodszych gościach. Wszystkich zachwycił występ grupy tanecznej z klasy Ic działającej w naszej szkole pod opieką p. Olgi Kawałek.

Burmistrz Miasta Sierpca p. Jarosław Perzyński – absolwent Trójki powrócił wspomnieniami do lat szkolnych i potwierdził, że nasza placówka jest szkołą dobrą i bezpieczną, której można śmiało powierzyć edukację najmłodszych sierpczan.

Po części oficjalnej rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Przewodnikami dzieci i rodziców były panie nauczycielki w pięknych, baśniowych strojach. Znalazły się wśród nich: Pocahontas, Królewna Śnieżka, Myszka Miki, Kopciuszek oraz Czerwony Kapturek. Zwiedzając oddziały przedszkolne, najmłodsi udali się w niezwykłą kosmiczną podróż. Tworzyli   kreatywne stworki z drucików,  tatuaże z motywem statków kosmicznych i gwiazd, tańczyli w rytm relaksacyjnej, niebiańskiej muzyki. Wiele radości sprawiło dzieciom zrobienie pamiątkowego zdjęcia na tematycznej ściance z rakietami, robotami i planetami.

W małych grupach dzieci poznawały budynek szkoły: świetlicę, bibliotekę, klasopracownie oraz kolorowe sale lekcyjne uczniów klas I-III. Wszędzie czekały na nich wyjątkowe atrakcje: mogły nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, popatrzeć przez mikroskop,  w  klasopracowniach  uczestniczyć w zabawach z tablicą interaktywną, natomiast  w Krainie Plastyki bawić   się kolorami czy przenieść  w świat inteligentnych robotów. Równie atrakcyjne okazały się: fotobudka, ścianka, malowanie twarzy, ozdoby z koralików, stworki z logo SP3, magiczny dywan i  pokazy chemiczne. Dzieciom smakowały zdrowe przekąski, pop-corn i wata cukrowa. Do pamiątkowych zdjęć razem z najmłodszymi pozował sympatyczny Papa Smerf oraz dinozaur Dyzio. Wszędzie było dużo śmiechu, kolorów oraz dobrej zabawy. Czas wszystkim umilał występ szkolnej orkiestry. Nasi goście mogli również poznać  obiekty sportowe. Dla najmłodszych hitem były dmuchane wielkie zjeżdżalnie. Przewidziano również słodki poczęstunek: panie kucharki upiekły gofry z  owocami.

Jesteśmy przekonani, że wizyta najmłodszych sierpczan w naszej szkole była udana i wyjątkowa. Mamy nadzieję, że rodzice znają już odpowiedź na pytanie: „Dlaczego Trójka?”. Dzisiaj znaleźli potwierdzenie, że to szkoła przyjazna uczniom, bezpieczna, nastawiona na ich indywidualny rozwój, rozwijanie pasji i zainteresowań.