WOLONTARIUSZE SIERPECKIEJ „TRÓJKI” PO RAZ KOLEJNY ZBIERALI ŻYWNOŚĆ W RAMACH AKCJI „ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI”

W dniach 04-06.12.2015 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im .ks. Jana Twardowskiego po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, organizowanej na naszym terenie pod patronatem Banku Żywności w Płocku.  Wolontariusze wyposażeni w koszulki, identyfikatory, informacyjne ulotki przez trzy dni zbierali produkty spożywcze  w sierpeckim markecie „GRAM”. Zebraną przez nich, ofiarowaną przez kupujących żywność była przewożono do świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1. Tam była liczona, sortowana, a następnie skrupulatnie księgowana w formie sprawozdań przesyłanych do Banku Żywności w Płocku.

Dzięki życzliwości i hojności mieszkańców naszego powiatu udało się zebrać  300 kg asortymentu spożywczego oraz 50 litrów napojów i innych płynnych artykułów. Powstały z nich paczki, które trafiły do uczniów naszej szkoły, a których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Mali wolontariusze zbierają ogromne ilości jedzenia. Robią to mimo chłodu, często brzydkiej pogody. Idą i chcą pomagać! Każda przydzielona grupa dzieci stoi na zbiórce przynajmniej 3 godziny. Rodzice chętnie uczestniczą w tych działaniach. Pomagają swoim pociechom, zakładają koszulki i zbierają, co tylko można. Następnie dzielimy w paczki. Potem sporządzamy dokumentację i możemy przekazać potrzebującym. Ważne, żeby nazbierać jak najwięcej. Dzięki temu jeszcze więcej osób dostanie paczki i choć na chwilę zapomni o swoich problemach. Przez te wszystkie lata zebraliśmy kilkadziesiąt ton żywności, które   przekazaliśmy dla najuboższych uczniów naszej szkoły.

Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę – darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom wspierającym należą się słowa uznania. Serdecznie DZIĘKUJEMY !!!