Wycieczka do Bydgoszczy

24 października 2022 roku uczniowie klas: Vb i VI c  wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy.  Opiekunkami były panie: Małgorzata Tyburska, Irena Kalkowska, Joanna Guzowska oraz p. Aldona Tłusty. Pobyt w Bydgoszczy rozpoczęliśmy od wizyty w Filharmonii Pomorskiej, gdzie wysłuchaliśmy audycji muzycznej „Bach, Bethowen to fajne chłopaki’’. Muzycy w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyli uczniom muzykę baroku i klasycyzmu. Następnie w pięknym, jesiennym słońcu uczniowie włączyli się w grę miejską polegającą na spacerze z przewodnikiem, który poprowadził grupę przez najważniejsze miejsca po Starym Mieście. Podziwialiśmy Most Staromiejski, Katedrę, Wyspę Młyńską oraz Wenecję Bydgoską. Za wykonanie zadań najwięcej bydgoskich dukatów otrzymała ekipa Ani z klasy Vb i otrzymała pamiątkowe nagrody. Ostatnim punktem programu było Muzeum Mydła, jedyne takie muzeum w Europie, gdzie uczniowie poznali historię higieny oraz produkcji mydła. Pod okiem mistrza mydlarskiego każdy uczestnik własnoręcznie wyrobił mydło z wybranym zapachem, kolorem i formą. Pełni miłych wspomnień  i wrażeń z miasta nad Brdą wróciliśmy do Sierpca.