Wycieczka do Płocka klas IVb i Vc

24 marca uczniowie klas IVb i Vc pod opieką wychowawców i nauczycieli wyjechali na wycieczkę do Płocka. Celem naszej podróży były warsztaty fotograficzno – filmowe w studio „Foto-Jakowscy’’. Pracując w małych grupach, w prawdziwym studio telewizyjnym, uczniowie nagrywali wywiady, pracowali z kamerą. Zaproponowano im również zabawę w profesjonalnych fotografów. Aktywność uczniów została udokumentowana w formie zdjęć i filmików i będzie miłą pamiątką na długie lata.

Drugą część dnia spędziliśmy, zwiedzając w dwóch grupach, z przewodnikami, najpiękniejsze miejsca i zakątki Płocka. Odwiedziliśmy Bazylikę katedralną – najstarszą świątynię położoną na Wzgórzu Tumskim. Jest to miejsce spoczynku władców Polski: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Obejrzeliśmy również słynne Drzwi Płockie należące do jednych z najcenniejszych dzieł w XII wiecznej Europie. W Muzeum Diecezjalnym podziwialiśmy niezwykłe eksponaty, a wśród nich rękopisy i dokumenty, złotnictwo oraz zbiory muzealne. W pobliskim Muzeum Mazowieckim Spichlerz obejrzeliśmy stałą wystawę etnograficzną oraz wystawę „Sztuka Dalekiego Wschodu’’. Prawdziwym odpoczynkiem od codziennych, szkolnych obowiązków był spacer w promieniach wiosennego słońca po nadwiślańskich bulwarach. Pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do naszych domów.