Wycieczka do Szczytna i O.W. Kulka w Dźwierzutach (klasy VII a i VII b)

W dniach 16,17,18 maja 2018r. miała miejsce szkolna wycieczka  uczniów klas VIIa i VIIb,  opiekowały się nimi wychowawczynie –  p. Monika Adamkowska-Oszal, p. Małgorzata Tyburska oraz p. dyrektor Ewa Rycharska. Na początku uczestnicy  zwiedzili Muzeum Mazurskie w Szczytnie. Wraz z przewodnikiem oglądali wystawy stałe i czasowe. Odmienność kultury ludowej Mazurów  zainteresowała siódmoklasistów.

Kolejne atrakcje zaplanowano na terenie ośrodka wypoczynkowego „Kulka”, który położony jest na Mazurach  w malowniczym miejscu nad Jeziorem Łęskim. W czasie trzydniowej integracji młodzież wypoczywała aktywnie, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Można było sprawdzić się na quadach, segwayach, ściance wspinaczkowej oraz w parku linowych. Równie niezwykła okazała się gra nocna „Mafia”, „Bitwa plemion”, „Wielka demolka” czy zajęcia z survivalu. Amatorom tańca na pewno spodobała się dyskoteka w Cool Clubie z nowoczesnym wystrojem, laserami, stroboskopami, prowadzona przez DJ. Ten czas będzie długo kojarzył się uczestnikom z beztroską zabawą na okrągło.