Wycieczka do Torunia. Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy.

Dnia 10 grudnia 2015 roku odbyła się szkolna wycieczka do Torunia.Wzięło w niej udział 41 uczniów z klas IVa, IVd.
Opiekunami grupy byli:p. Ewa Tomaszewska, p. Barbara Woźnicka oraz p. Aldona Tłusty.
      W programie wycieczki najważniejszą atrakcją było obejrzenie Centrum Nowoczesności -Młyn Wiedzy w Toruniu.
To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np:działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Na koniec obie klasy zbudowały zamki warowne z ogromnych puzzli.
      Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki – „Wrócimy tu jeszcze raz”- zapewniali badacze wiedzy – „Na pewno”.  Po zwiedzaniu i nauce czas na relaks. W tym celu udaliśmy się do kina, gdzie doskonale bawiliśmy się na filmie „Rabusie fistaszków”.
Zakupienie toruńskich pierników było zwieńczeniem tego bogatego i  pełnego wrażeń dnia.