Wycieczka do Torunia klas Ia i I b

Dnia 7 maja 2018 r. uczniowie klas Ia i I b uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Mimo wczesnej pory uczestnicy wycieczki stawili się punktualnie i w dobrych humorach. Pierwszą z zaplanowanych na ten dzień atrakcji była kosmiczna podróż po Układzie Słonecznym, czyli seans filmowy w Planetarium. Następnie w Domu Legend Toruńskich dzieci wzięły udział w interaktywnym spektaklu, który przeniósł wszystkich w tajemniczy świat średniowiecznego grodu. Potem (korzystając z pięknej pogody) spacerowaliśmy po toruńskiej Starówce oraz poznawaliśmy jej najbardziej znane miejsca i zabytki. Po obiedzie zakończonym lodowym deserem, krótkim odpoczynku i przerwie na zakup obowiązkowych „pamiątek” udaliśmy się na warsztaty pieczenia pierników do Piekarni Mistrza Bogumiła.  Na koniec, po przeszło siedmiu godzinach poruszania się na własnych nogach i dźwigania ciężkich toreb lub plecaków, nadal z ogromem niespożytej energii, wróciliśmy do autokaru i szczęśliwie dojechaliśmy do Sierpca. Zadowolone dzieci już pytają o następną wycieczkę.