Uczniowie sierpeckiej ,,Trójki” w Trójmieście

26 maja 2015 roku uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks Jana Twardowskiego w Sierpcu wraz z paniami Joanną Guzowską, Elżbietą Szczepańską, Ireną Kalkowską i Barbarą Woźnicką udali się na wycieczkę do Trójmiasta.

O godz. 6:50 zebraliśmy się przy naszej szkole. Stamtąd pojechaliśmy do Gdańska. W wesołym towarzystwie czas nam się specjalnie nie dłużył. Podróż upłynęła na słuchaniu miłych dla ucha dźwięków. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pomnika Westerplatte. Jest to piękny symbol walki o wolność Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Byliśmy zauroczeni pięknymi, bogato  zdobionymi gdańskimi kamienicami. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP – dzieło architektury gotyckiej, największa ceglana budowla sakralna na świecie. Byliśmy pod słynną fontanną z Neptunem. Wśród straganów z pamiątkami, wmieszani w gwarny tłum turystów podziwialiśmy cenne zabytki. Nieco później wszyscy przekonali się, jak w rzeczywistości wygląda procedura wyrobu cukierków w fabryce słodkości. Do pensjonatu dojechaliśmy o godz. 15:00. Od razu zostaliśmy zakwaterowani w Domu Wczasowym ,,Agnieszka” w Jastrzębiej Górze i zjedliśmy obiadokolację. Po smacznym posiłku i chwili odpoczynku udaliśmy się na spacer nad morze.

Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem na otwarte morze. Dominującym akcentem panoramy był Wielki Żuraw . Ciekawą lekcję przeżyliśmy w Fokarium. Najwspanialsze w tym wszystkim było to, że mogliśmy karmić foki. Wieczorem mogliśmy zrelaksować się przy wesołej i skocznej muzyce kapeli kaszubskiej. Następnie udaliśmy się na grilla. Graliśmy w ośrodku w siatkówkę, świetnie się przy tym bawiąc.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża połączony z przejazdem koleją wąskotorową. Potem wyruszyliśmy do Muzeum Iluzji. Wystawa ,,Magiczny zawrót głowy” w przyjazny sposób pozwoliła nam odkryć wszystkie tajemnice iluzji optycznych. Zmęczeni wróciliśmy na pyszną kolację.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Gdyni i zwiedziliśmy Oceanarium, gdzie podziwialiśmy przedstawicieli flory i fauny mórz oraz oceanów, w tym różnorodne ryby, żółwie, węże morskie, ośmiornice, rekiny. Kolorowe rybki, ogromne ukwiały i prawdziwe, metrowe rekiny zrobiły na nas największe wrażenie. Po zwiedzaniu Oceanarium udaliśmy się na spacer wzdłuż Skweru Kościuszki. Obserwowaliśmy statki zacumowane w porcie – ORP ,,Błyskawicę”, ,,Dar Pomorza” i duński statek szkolny ,,George Stage”. Oczywiście kupowaliśmy pamiątki.

Nadszedł czas na powrót do domu, a nam szkoda był wracać, bo wycieczki są przecież takie przyjemne. Po południu pożegnaliśmy się z Trójmiastem. Wyczerpani nadmiarem wrażeń, mogliśmy się zdrzemnąć, a trzy godziny później naszym oczom ukazał się Sierpc. Byliśmy w domu. Naszą eskapadę z pewnością można podsumować następująco: podróże kształcą.