Wycieczka do Trójmiasta klas IV b, V b i V c

W ostatnim tygodniu nauki,19 i 20 czerwca uczniowie klas IVb, Vb i Vc integrowali się i odpoczywali podczas szkolnej wycieczki turystyczno – krajoznawczej do Trójmiasta. Najważniejszymi atrakcjami pierwszego dnia wyjazdu do nadmorskich miast były: Centrum Jump City, rejs statkiem z Gdańska na sopockie molo, zwiedzanie gdyńskiego akwarium oraz spacer wzdłuż portu jachtowego. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzili Gdańsk, Muzeum bursztynu oraz statek ,,Sołdek’’, którym przeprawili się przez Motławę. Uczniowie w Ośrodku Kultury Morskiej obejrzeli wystawę ,,Łodzie ludów świata’’ i salę interaktywną ,,Ludzie, statki, porty’’.

Pogoda dopisywała, dlatego każdego dnia wszyscy opalali się na nadmorskiej plaży, budowali zamki z piasku i obserwowali piękny zachód słońca.

Uczestnicy wycieczki w dobrych humorach wrócili do domu, by za trzy dni odebrać świadectwa szkolne i iść na zasłużony, wakacyjny odpoczynek.