Wycieczka do Warszawy uczniów klas IVb, Vb i Vc

W piękny, jesienny dzień, 7 października, uczniowie klas IVb, Vb oraz Vc  wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Opiekunkami były panie: Małgorzata Tyburska, Irena Kalkowska, Barbara Woźnicka oraz Aldona Tłusty.  W słoneczne przedpołudnie wraz z panią przewodnik wędrowaliśmy uliczkami Starego Miasta oraz Nowego Światu. Podziwialiśmy pomnik Mikołaja Kopernika, kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, kościół sióstr Wizytek, Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, kościół świętej Anny. Wielkich wzruszeń dostarczył  uczniom Pomnik Małego Powstańca oraz wysłuchanie losów warszawskich harcerzy podczas II wojny światowej. Złożyliśmy hołd wszystkim Polakom poległym w obronie ojczyzny, których szczątki symbolicznie złożono w Grobie Nieznanego Żołnierza.

Ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Wszystkich zachwyciły jego wnętrza i historia, którą barwnie i żywo opowiadali nam warszawscy przewodnicy. Uczniowie zobaczyli sale zamkowe, które były świadkami ważnych wydarzeń XVIII wieku oraz dzieła sztuki z nimi związane.

Zupełnie inny wymiar miał pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Tu uczniowie mogli odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać  doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.

Pełni wrażeń, miłych przeżyć i wspomnień bezpiecznie wróciliśmy do Sierpca.