Wycieczka grupy 0c do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu

Przedszkolaki z grupy Oc wraz z wychowawcą panią Anitą Penszyńską, panią Dorotą Domagałą, która jest na co dzień naszą pomocą oraz panią Emilią Karpińską, mamą naszej wychowanki w grupie 4/5 latków odwiedziły  Komisariat Powiatowy Policji w Sierpcu. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów oraz komisariatu. Spotkanie rozpoczęło się na dyżurce, gdzie oczekiwał nas pan dzielnicowy asp. Dariusz Lewandowski. Był on naszym przewodnikiem. Zaprosił dzieci do obejrzenia dyżurki, gdzie opowiedział o zawodzie policji. Przedstawił, jak kontaktuje się z policjantami pracującymi w terenie. Następnie obejrzeliśmy świetlicę, gdzie policjanci mają szkolenia.
Mogliśmy zobaczyć sprzęt, z którego policjanci korzystają w swojej pracy: latarkę, kajdanki, pałkę policyjną. W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam  numer alarmowy 112 oraz opowiedział i pokazał dzieciom, jak bronić się przed napaścią groźnego psa.  Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku. Największa atrakcja była możliwość obejrzenia łódki policyjnej i policyjnego motoru. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy.
Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. Dziękujemy!