Wycieczka kl. IIa i kl. II b do Torunia

18 maja klasa II a i II b uczestniczyła w wycieczce do Torunia. Po dotarciu na miejsce ruszyliśmy na zwiedzanie Domu Legend. To miejsce interaktywnego muzeum i teatru. Pozwoliło dzieciom przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Uczniowie poznali sześć legend, przypatrywali się licznym średniowiecznym narzędziom i krajobrazom. Uczestniczyli czynnie w legendarnym teatrze poprzez przebieranie, dotykanie, budowanie i naśladowanie.

Po poznaniu legend i historii miasta ruszyliśmy wraz z przewodnikiem na zwiedzanie Toruńskiej Starówki. Uczniów zachwyciła Krzywa Wieża, Stary Spichlerz i mury obronne. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika oraz dom w którym się urodził. Podziwialiśmy przepiękne malownicze uliczki tego miasta.

Kolejnym krokiem naszej wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. To miejsce interaktywnych wystaw edukacyjnych popularyzujących osiągnięcia nauki, techniki i kultury. Na sześciu piętrach czekało na dzieci wiele ciekawych doświadczeń, eksperymentów i zabaw. Można było wiele się dowiedzieć, dotknąć, sprawdzić.

Po tak wyczerpującym zwiedzaniu nadszedł czas na posiłek, który zjedliśmy w barze ,,Małgosia”. Był bardzo smaczny więc wszystkim dopisywał apetyt. Najedzeni z uśmiechem na twarzach ruszyliśmy po pierniki i pamiątki na Toruńską Starówkę. Po udanych zakupach zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

Spence Jackson note said he couldn’t face unemployment again

Sumner High School celebrates 140 years with gala at the ChasePhotos: More rain keeps the river levels high in Lincoln CountyPhotos: Worship at 'Mother Emanuel’On the front lines of early learning EverettFlooding aftermath in StLike I said earlier, it only happens when I’m playing a system stressor.mcm bags
Receiving a makeover for October, the Infiniti Pro by Conair Curl Secret debuted a bright new shade of pink in honor of Breast Cancer Awareness Month, with Conair pledging $110,000 to The Breast Cancer Research Foundation, regardless of product sales.prada glasses
Tombstone: Devone Riggins, Jarod Roach.hollister online