Wycieczka kl. IV b i IV c do Warszawy

Dnia 19 grudnia uczniowie klas IV b i IV c wraz z wychowawcami wyruszyli do Warszawy.

Na program wycieczki złożyły się wizyty w gmachu TVP i na Stadionie Narodowym. Najpierw uczniowie przekroczyli progi gmachu przy Woronicza 17. Przewodnik – pracownik telewizji w zajmujący sposób przedstawił historię TVP. Potem przyszła pora, by poznać pracę telewizji „od kuchni”. Uczniowie obejrzeli studia, gdzie nagrywane są programy : „ Jaka to melodia?”, „Dzień dobry, Polsko”, „ Pytanie na śniadanie”. Przez chwilę mogli poczuć się pracownikami telewizji, zasiadając przy aparaturze realizatora dźwięku czy stojąc za kamerą. Po „ medialnej części” pobytu w stolicy przyszła pora na „ część sportową”.

Wielu wrażeń dostarczyła trasa zwiedzania Stadionu Narodowego – „ Piłkarskie emocje”. Uczniowie obejrzeli m.in. szatnie naszej kadry narodowej i strefę, gdzie piłkarze po meczu mogą odpocząć i zregenerować siły. Był także czas, by zająć miejsce na trybunach w sektorze dla VIP- ów. Jako że stadion przybrał  „ zimową maskę”, uczestnicy wycieczki mogli podziwiać znajdujące się na płycie boiska lodowiska i górkę lodową.

Warszawa żegnała sierpeckich wycieczkowiczów przepięknymi, świątecznymi iluminacjami.