Wycieczka klasy 4b do Ośrodka Wypoczynkowego „Kulka”

 

W dniach 5-7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy IVb wraz z opiekunkami p. Moniką Adamkowską–Oszal i p. Agnieszką Jezierską-Chalicką wybrali się na integracyjną wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego „Kulka”, położonego na Mazurach nad Jeziorem Łęskim. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że to idealne miejsce dla każdego, kto lubi dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Szybko okazało się, że bliskość natury, sąsiedztwo jeziora i rezerwatu przyrody to niewątpliwie atuty „Kulki”.

A jak spędzili czas uczniowie?

Przede wszystkim aktywnie. W specjalnie przygotowanych miejscach programowych korzystali z licznych atrakcji i zajęć prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Kosmiczny żyroskop dostarczył wrażeń panujących podczas lotów kosmicznych. Laserowy paintball oraz archery challenge zapewniły emocjonujące potyczki, w których liczyły się zarówno celne oko, jak również spryt. Dzieci wyposażone w uprząż alpinistyczną oraz kask ochronny miały okazję spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej o wysokości ponad ośmiu metrów. Uczestnicy wycieczki korzystali także z parku linowego z dwiema trasami o różnej trudności oraz wytrwale pokonywali kolejne spośród czternastu przeszkód.

W ramach zajęć terenowych pod osłoną nocy wszyscy wybrali się na spacer do lasu, aby wypatrywać świetlików. Tymczasem podczas survivalu uczniowie budując szałasy poznawali w praktyce zasady współpracy w grupie i nabywali licznych umiejętności, niezbędnych w trudnych warunkach.

Zwieńczeniem pobytu było ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbasek.

 

 

facebook

Warning: Undefined array key "cookies_accepted" in /home/users/sp3-2023/public_html/wp-content/themes/sp/footer.php on line 103