Wycieczka naukowa do Torunia

W dniu 28 stycznia 2020 r. dwudziestu jeden uczniów z klas VIIa,VIIb, VIIIa i VIIIc  pod opieką  p. Krystyny Witkowskiej i Moniki Adamkowskiej-Oszal wzięło udział w naukowej wyprawie do Piernikowego Miasta. Pierwszą atrakcją były warsztaty biologiczno-chemiczne „Kuchnia molekularna” w Kamienicy Alchemika. Siódmo- i ósmoklasiści świetnie odnaleźli się w roli młodych naukowców – eksperymentując  z ogromnym zaangażowaniem pod opieką pracowników Centrum Chemii w Małej Skali. W dalszej kolejności przyszedł czas na spacer po Starówce, ciepły posiłek i zakupienie toruńskich pierników. Ważnym punktem kończącym wycieczkę było zwiedzenie nowoczesnych interaktywnych ekspozycji w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie poprzez zabawę, badania, doświadczenia poznawali tajniki z różnych dziedzin nauki, tj. z biologii, fizyki, chemii czy też geografii.