Wycieczka szkolna jednodniowa do Warszawy KLASY VIIa

Naszą wspólną wizytę w stolicy w dniu 18 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy od zmagań w kilkuosobowych grupach w pokojach zagadek Escape Room. W pokoju PIWNICA mieliśmy okazję nauczyć się logiki i zasad gry escapegame. Pokój INDIANA pozwolił zaś na odkrywanie tajemnic pradawnej kultury. Podziwialiśmy w nim starożytne malowidła, artefakty i pradawne mechanizmy, które stworzył pierwotny lud zamieszkujący te tereny przed wiekami. Pokój Indiana zdecydowanie wymagał  wiedzy i umiejętności doświadczonych podróżników. Nie było łatwo, głownie z uwagi na dużą liczbę poukrywanych w pokojach zagadek i mechanizmów oraz sporą liczbę praktycznych przedmiotów będących zarówno zagadkami, podpowiedziami, jak i rozwiązaniami kolejnych wyzwań. Piwnica to istna studnia bez dna, a im dalej tym bardziej mrocznie i zagadkowo. W Indiana należało użyć całej swojej wiedzy i sprytu, odwołać się do pierwotnych instynktów, zasad i logiki, aby odnaleźć drogę do wolności, a czas kurczył się nieubłaganie… Na ucieczkę z zagadkowych pokoi mieliśmy jedyne 60 minut. Każda z grup zdążyła przed upływem godziny – Uczniowie klasy VIIa rozwiązali nietuzinkowe zagadki i  pomyślnie opuścili ww. pokoje. Należało jednak działać szybko i współpracować, aby wydostać się z potrzasku.

Po wysiłku intelektualnym w tajemniczych komnatach Escape Room przy ul. Śniadeckich 1/15 zebraną nadwyżkę energii postanowiliśmy wykorzystać na spacer w kierunku Starego Miasta. Po czym udaliśmy się na Gocław do Parku Trampolin Hangar 646. Podczas lekcji  WF-u Siódmoklasiści szlifowali swoje umiejętności na trampolinach, rampie, planszy akrobatycznej oraz w basenie z gąbkami.

W stolicy nie brakowało pięknie oświetlonych miejsc.  Po zmierzchu Warszawa rozbłysnęła świątecznymi światłami. Zobaczyliśmy m.in. fragment pięknie rozświetlonego Traktu Królewskiego.

DZIĘKUJEMY Opiekunowi – Pani Ani Stoń, która zechciała nam towarzyszyć.

To był udany dzień 🙂