Wycieczka uczniów klas VIIa, VIIb i VIId do Warszawy

13 maja 2019r. uczniowie klas VIIa, VIIb i VIId uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dokładnie zaplanowano dzień pobytu w stolicy. Uczniowie brali udział w zajęciach sportowych w hangarze 646 oraz poznali tajemnice naszej planety – zwiedzili  Muzeum Ziemi. Jednak najbardziej w pamięci uczniów i ich opiekunów zapadło spotkanie z Przyjacielem naszego Patrona – księdza Jana Twardowskiego. Pan Organista oprowadził nas po miejscach, w których czuło się żywą obecność ks. Jana: odwiedziliśmy Kościół Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, którego nasz Patron przez około pół wieku był kustoszem, wędrowaliśmy ścieżkami ogrodu, w którym do dziś stoi drewniany dom księdza – poety. Ogród i dom prosty i skromny jak człowiek, który tam mieszkał. Pan Organista ze wzruszeniem opowiadał o księdzu Janie Twardowskim, a z jego opowieści jawił się obraz człowieka dobrego, mądrego, kochającego dzieci, żyjącego skromnie wśród przyrody, która była dla niego odbiciem samego Stwórcy.