Wyniki I etapu konkursu AleMózgi

Celem ogólnopolskiego konkursu matematyczno – informatycznego AleMózgi jest popularyzacja nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej. Konkurs został zaprojektowany w taki sposób, aby uczestnicy mogli zgłębiać podstawy programowania w czasie jego trwania.

W I etapie ogólnopolskiego konkursu matematyczno – informatycznego AleMózgi dla uczniów szkół podstawowych klas 5-8 wzięło udział przeszło 300 szkół i ponad 5000 uczniów.

Progi punktowe kwalifikujące do II etapu zostały ustalone zgodnie z regulaminem Konkursu w następujący sposób:

• Klasy 5-6, 10 punktów lub więcej;
  • Klasy 7-8, 8 punktów lub więcej.
  • Dodatkowo, z każdej szkoły awansuje osoba (osoby w sytuacji remisu) z najwyższym wynikiem w każdej kategorii wiekowej.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

Antoni Kruk – klasa 6b

Wiktoria Astrau-Jędrkowiak – klasa 6a