Wystawa „W drodze do niepodległości”

31 października 2018r. uczniowie klas VIIIa i VIIIb pod opieką wychowawców p. Aldony Tłusty i p. Małgorzaty Tyburskiej pojechali do Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym, jakim było zwiedzanie ogólnopolskiej wystawy pt. „W drodze do niepodległości”. Przywitała nas pani dyrektor, a następnie komisarz wystawy zapoznała ósmoklasistów z najważniejszymi faktami dotyczącymi samej wystawy oraz faktami historycznymi  dotyczącymi odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Potem każdy uczeń mógł samodzielnie oglądać poszczególne plansze i czytać zawarte na nich informacje oraz podziwiać ryciny.

W dalszej kolejności uczniowie wzięli udział w apelu szkolnym, który był poświęcony patronowi szkoły Wincentemu Witosowi.

Na zakończenie młodzież ze Studzieńca oprowadziła młodszych kolegów po swojej szkole, pokazała klasopracownie, sale gimnastyczne i inne ciekawe miejsce. Zwiedzającym szczególnie spodobały się zajęcia kulinarne w pracowni gastronomicznej – kandydaci na technologów żywienia przyrządzali dania z podrobów oraz deser waniliowy.