Wystawa zwierząt egzotycznych – żywa lekcja przyrody

1 marca 2019r. w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt egzotycznych   i żywa lekcja przyrody.  Przybyło do nas małżeństwo, państwo Jarosław i Barbara Rejmer z Torunia. Od wielu lat zajmują się hodowlą gadów(kameleony, agamy, gekony), owadów(modliszki, patyczaki , straszyki, liśćce) i pajęczaków(pająki, skorpiony).

Zwierzęta, które zostały zaprezentowane podczas żywej lekcji przyrody, budziły wśród uczniów skrajne emocje. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ciekawe okazy.

Prezentowane okazy wytworzyły niesamowite zdolności przetrwania w różnych warunkach klimatycznych i znacznie przewyższają ludzkie możliwości. Naukowcy nie mają wątpliwości, że ostatnimi żyjącymi stworzeniami na ziemi będą owady.

Uczniowie   zostali zapoznani  z różnymi ciekawostkami naukowymi i poznali najdziwniejsze cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt. Była to niezwykle ciekawa i niezapomniana żywa lekcja przyrody.

Barbara Woźnicka