XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 1 października tego roku nasza szkoła uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w nietypowy sposób – podczas krótkich, pisemnych egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy tworzyli specjalne Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy sprawdzali kolegów. Każda osoba, która w ciągu 1 minuty udzieliła odpowiedzi na 5 pytań z losu, otrzymała odznakę oraz imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i przybijała z członkami Komisji Egzaminacyjnej żółwika. Egzamin niezdany, czyli brak co najmniej jednej odpowiedzi poprawnej można było powtórzyć. W oczekiwaniu na egzamin uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia.

Dzieci były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywało się pod opieką nauczycieli matematyki, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.