XVII edycja Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy”, dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

W naszej szkole przeprowadzono etap szkolny konkursu pt. „Mazowieckie Krajobrazy”. Organizatorem konkursu jest Województwo Mazowieckie.
Uczniowie kl. I-III wykonali plakat z hasłem, uczniowie kl. IV-VI wykonali fotografię przedstawiającą Mazowieckie Krajobrazy (z opisem danego miejsca na odwrocie zdjęcia), natomiast uczniowie kl. VII-VIII – wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki. Tematyka konkursu nawiązuje do popularyzacji walorów krajobrazowych i przyrodniczych Mazowsza. Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz uświadomienie jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń.

Rozstrzygnięcie konkursu w poszczególnych kategoriach– I etap (szkolny):

• Uczniowie kl. I-III

I miejsce – Piotr Szczepański z kl. IIb

II miejsce – Zofia Tokarska z kl. IIb

– Gabriela Chalicka z kl. Ic

III miejsce – Wiktor Zasadowski z kl. Ic

– Szymon Krześniak z kl. IIc

Wyróżnienia:

– Julia Drzewiecka z kl. Ib

– Julia Dądalska z kl. IIc

• Uczniowie kl. IV-VI

I miejsce – Patryk Włoczewski z kl. Vd

II miejsce – Tomasz Maciejewski z kl. Vb

III miejsce – Maks Zasadzki z kl. VIc

• Uczniowie kl. VII-VIII

I miejsce – Zuzanna Zasadzka z kl. VIIId

II miejsce – Marta Watkowska z kl. VIIb

III miejsce – Julia Grzelecka z kl. VIIb

Wszystkie prace były zgodne z tematem i kryteriami konkursu.

Do etapu II (regionalnego) zakwalifikowały się prace uczniów, którzy zajęli I miejsca w etapie (szkolnym).

Wszystkie prace wykonane były na wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.