YOU CAN DRAW

Dnia 16 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się I edycja konkursu plastyczno – językowego ,,YOU CAN DRAW’’. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych; motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych; integracja uczniów szkoły interesujących się nauką języka angielskiego oraz mających zdolności plastyczne; zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych dzieci i umożliwienie zaprezentowania  ich artystycznych i twórczych umiejętności; pobudzenie dzieci do aktywności poprzez wspólną zabawę, zachęcanie do zdrowej rywalizacji.

Konkurs został przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego p. Anetę Kowalską, p. Elżbietę Szczepańską i p. Kingę Wochowską. Do konkursu przystąpiło 63 uczniów z naszej szkoły.

Kategoria I : klasy I-III, w której udział wzięło  36 uczestników. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką artystyczną (rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage (kolaż), witraż, wydzieranka, praca w formacie 3D ) pracę przedstawiającą  osobę/rzecz/miejsce/symbol kojarzące się uczestnikowi z kulturą krajów anglojęzycznych (np. czerwona budka telefoniczna, piętrowy autobus, Big Ben, etc.)

Laureatami w tej kategorii zostali:

I MIEJSCE – Bartosz Kamiński III A

II MIEJSCE – Maja Marciniak II C

III MIEJSCE – Anna Tyburska II F

WYRÓŻNIENIA:

Zofia Szablewska III C

Patrycja Lubińska III B

Kategoria II: klasy IV-VI, w której udział wzięło  27 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać dowolną techniką artystyczną portret królowej angielskiej Elżbiety II.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I MIEJSCE – Natalia Kwiatkowska VI A

II MIEJSCE – Maja Bartkowska VI B

III MIEJSCE – Kinga Skowrońska V B

WYRÓŻNIENIA:

Nadia Chochlińska VI C

Marta Watkowska IV B

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej i  serdecznej atmosferze.  Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych.