Z ortografią za pan brat !!!

26 marca 2023r. w Szkole Podstawowej w Bożewie odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice – Anna Rutkowska ( klasa VIc), Maja Sowińska (klasa VIc), Amelia Ostrowska ( klasa VId), które do konkursu przygotowała pani Małgorzata Tyburska. Zmaganie z zawiłościami naszej ortografii były bardzo trudne ze względu na wymagania konkursowe ( zasady ortograficzne, ćwiczenia z lukami i dyktando) oraz liczbę uczestników – ponad 30 uczniów z kilkunastu szkół. Tym bardziej cieszy fakt, że Anna Rutkowska zajęła zaszczytne III miejsce. Uczennicy i opiekunowi serdecznie gratulujemy.